GARANTİ VE İADE PROSEDÜRÜ

Satın alındığı anda hatalı/sorunlu çıkan ürünler teslimat tarihini takiben 7 gün içerisinde  firmamıza ulaştırılırsa yenisi ile değişim yapılmaktadır. (Ürün paketinin açılmış, zarar görmüş olması, kaybolduğu gibi durumlar hariç)

Firmamıza yapılacak olan tüm gönderimlerde ve geri gönderimlerde kargo, yol, sigorta v.s. gibi tüm masraflar müşteriye aittir.

İADE PROSEDÜRÜ

Alıcı, sözleşme konusu malın kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Ancak bu durumda iade edilecek ürünün hiçbir şekilde son kullanıcıya satışını engelleyecek durumların söz konusu olmaması gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde Satıcıya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal teslimat bedeli Satıcı tarafından karşılanır. Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Malı 20 (yirmi) gün içinde iade alır.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek mallar, Alıcı’nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ve niteliği itibariyle iade edilemeyecek mallarda, Alıcı cayma hakkını kullanamaz.

TESLİMAT PROSEDÜRÜ

Teslimat Süreci
Sipariş işlemlerini tamamladığınız ürünler tarafınıza Kargo ile gönderilir. Firmamızın stoklarında mevcut olan ürünler hafta içi günlerde saat 17:00’da kargoya teslim edilir. Cumartesi ve Pazar günleri sipariş edilen ürünler Pazartesi günü ve resmi tatillerde sipariş edilen ürünler ise tatil sonrası ilk çalışma gününde kargoya verilir. Ancak firmamız kanuni sürelerdeki teslimat süresi ve ek 10 gün teslimat süresi haklarını saklı tutar. Ürün siparişini veren müşterilerimiz, ödeme işlemlerini tamamlamakla yükümlüdürler. Ödemesi yapılmamış olan hiçbir ürün teslim edilmez.

Müşteriler kargoya teslim edilmiş olan ürünlerinin gönderi bilgilerine, ‘Hesabım’ sayfasındaki ‘Siparişlerim’ bölümünden ulaşabileceklerdir.

Kargo Ücretleri
-Kargo ücreti otomatik olarak sepetinizde hesaplandığı için kargo teslimatı esnasında herhangi bir ücret ödemezsiniz.
-Müşterinin farklı bir kargo firması ile teslimat istemesi halinde kargo ücreti müşteri tarafından ödenmek koşulu ile sevkiyat yapılır.
-Diğer kargo firmalarının uygulayacakları kargo ücretleri Teksin Gıda San.Tic.A.Ş için bağlayıcı değildir.

Firmamız Adresinden Yapılacak Olan Alımlar
Ödeme işlemlerini tamamlayan müşterilerimiz Teksin Gıda San.Tic.A.Ş’den ürünlerini teslim alabilirler. Teksin Gıda San.Tic.A.Ş stoklarında mevcut olmayan bir ürünü sipariş etmeniz mümkün değildir.

Kargonuzun Eksik Veya Hasarlı Olması Durumu
Kargonuz size teslim edildiğinde, mutlaka kargo görevlisinin yanında ürünlerinizin kontrolünü yapınız. Kargo firmaları teslimat yapıldıktan sonra sorumluluk kabul etmemektedirler. Tarafınıza teslim edilen ürünlerin hasarlı olması durumunda mutlaka kargo görevlisine tutanak tutturup tarafımıza bilgi veriniz. Ürünlerin eksik olduğunu düşünüyorsanız öncelikle firmamızın faturası ile size gelen ürünleri karşılaştırın. Faturada belirtilen ürünlerden herhangi biri veya birkaçının eksik olduğunu tespit ederseniz mutlaka eksik olan ürünler için kargo görevlisine tutanak tutturun. Faturada belirtilen ürünler ile size teslim edilen ürünler tutuyor, ancak siz yine de ürünlerinizin eksik olduğunu düşünüyorsanız lütfen tarafımıza bilgi veriniz.